.

Je někdo, na koho se může obchoďák 100% spolehnout

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo vás nenechá ve štychu? Na koho je vždy spolehnutí? Na vedoucí týmu? Ne? Tak na vedoucí obchodního oddělení? Taky ne? Nebo kolega obchoďák? Stále vedle, ale už jste blízko. Na koho se může obchoďák 100% spolehnout? Přestaňte hádat. Stoupněte si před zrcadlo. Koukněte se do něj a zamávejte si. Jasně, že jste to vy, na koho se můžete 100% spolehnout.

Kdo je s vámi na schůzce

schuzkaKdo s vámi telefonuje, kdo s vámi uzavírá obchody, kdo s vámi píše reporty, kdo na autě mění píchlé kolo,…už chápete, co tím myslím? Na všechno jste sami. Jak situaci zvládnete, záleží jenom na vás. Na vaší správné reakci a vašem rozhodnutí.

Zkuste si vzpomenout, kolikrát jste si říkali: „Bodla by mi dobrá rada. Co mám udělat, aby to klaplo. Dělám to správně? Potřebuji to s někým probrat, ale není s kým.“

 Proč o tom píšu?

Uvědomila jsem si, že mi něco takového chybělo, celou moji praxi. S kolegy jsme si občas volali, jak jdou obchody a takové ty obecné řeči. V lepším případě, jak reagují zákazníci na nové produkty. V tom horším, jak se neprodává a je to na houby. Sečteno podtrženo, nic moc konstruktivní diskuse, která by vás posunula někam dál.

Ještě horší to bylo, když jsem s prací obchoďáka začínala. Mobily ještě vážily 3 kila a komunikace mezi obchodními zástupci, nebyla téměř žádná. Spíše jsem zažívala různé podrazy, jenom aby mi mohli vyzobnout zákazníka z mého regionu. Každý si hrál na svém písečku. Ale o tom až jindy.

Ani dnes se moc nezměnilo ve sdílení informací, které by vám práci obchodního zástupce zjednodušily.

Proto je tu blog manuál obchodního zástupce

uspesny pribehPřijměte ho jako skvělého parťáka, který vás nenechá na holičkách. A jak se na správného parťáka sluší, dodá vám energii, a když budete chtít, pomůže vám zlepšit prodejní výsledky.

Předám vám své zkušenosti z dlouholeté praxe obchodního zástupce. Podělím se s vámi o radosti i strasti, které na obchoďáka číhají u zákazníků. 🙂 Rozebereme různá témata a postupy, které vám práci obchoďáka pomohou hravě zvládnout.

Inspirujte článkem i vaše přátele. Budu ráda i za vás komentář :-)

E-book zdarma

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. Díky které jsem několikanásobně rozšířila maloobchodní síť zákazníků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů